Dj wodzirej z Warszawy - zabawa.

Wodzirej, czyli osoba prowadząca różnego rodzaju wydarzenia tj. wesela, koncerty, uroczyste gale czy spotkanie firmowe to prawdziwy człowiek orkiestra. Od jego indywidualnych umiejętności, naturalnej swobody i zawodowego doświadczenia w olbrzymim stopniu zależy powodzenie danego przedsięwzięcia, konkretnej uroczystości. Taki człowiek powinien być zatem osobą przebojową, z poczuciem humoru, z umiejętnością łatwego dopasowania się do charakterystyki danej publiczności. Jeśli tym cechom towarzyszyć będzie odpowiedni warsztat, mamy gotowy przepis na sukces i wspaniałą zabawę, która na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

 

Impreza z wodzirejem

Wybór określonego scenariusza imprezy nie jest gwarancją jej sukcesu. Jeśli chcemy, by dane wydarzenie uzyskało odpowiednie ramy, miało swój początek, rozwinięcie i koniec, potrzebujemy odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która będzie umiała poprowadzić taką uroczystość. W roli prowadzącego najlepiej sprawdza się doświadczony wodzirej/konferansjer. Osoba, która ma łatwość w organizowaniu i prowadzeniu wydarzeń różnego typu. Warto pamiętać, że impreza z wodzirejem to niemal zawsze gwarancja doskonałej zabawy dla jej uczestników.Dzięki swobodzie i naturalnym zdolnościom interpersonalnym, a także dzięki umiejętności tańca, śpiewu i sprawności w formułowaniu swoich myśli, wodzirej potrafi tak pokierować imprezą, by zachęcić do uczestnictwa jak największą ilość osób. Charakterystyczną formą uczestnictwa są różnego rodzaju zabawy, które znamy albo z opowiadań, albo z własnych doświadczeń. Przykładem takich zabaw mogą być typowe weselne zabawy integracyjne, popularnie nazywane zabawami oczepinowymi tj. zabawa w krzesła, pociąg czy konkursy z balonikami. Zabaw integracyjnych jest całe mnóstwo, a wybór ich konkretnych rodzajów zależy jedynie od doświadczenia i wiedzy wodzireja, a także od jego umiejętności trafienia w gusta uczestników danej imprezy. Ostatecznie inaczej wyglądać będą zabawy dedykowane dla publiczności weselnej, a nieco inaczej dla publiczności korporacyjnej czy firmowej.

Przykłady zabaw integracyjnych

 

Rzucanie welonem, krawatem

– jest to jedna z najpopularniejszych zabaw, która jest niemal wizytówką każdego wesela. Państwo młodzi wybierają spośród gości odpowiednio kawalerów oraz panny. Następnie panny tworzą kółko i chodzą w około panny młody, kiedy muzyka przestaje grać panna młoda rzuca welon, ta panna która złapie welon najszybciej wyjdzie za mąż. Analogicznie robi pan młody z kawalerami, ten który złapie muszkę pierwszy się oświadczy. Cała zabawa kończy się wspólnym tańcem wylosowanej pary.

Zabawa w pociąg

– uczestnicy zabawy ustawiają się jeden za drugim, tworząc wagoniki pociągu, który w takt muzyki granej na żywo lub odtwarzanej z głośników, zaczyna przemieszczać się po całej sali. Jedną z popularnych odmian tej zabawy jest wariant ze stacjami. W czasie podróży pociąg zatrzymuje się co pewien czas, wodzirej określa docelową stację i wszyscy uczestniczy zaczynają tańczyć charakterystyczny dla danego kraju/stacji taniec. Na przykład kankan na stacji Francja/Paryż, zorbę na stacji Grecja/Ateny czy kazaczoka na stacji Rosja/Moskwa.

Kto w styczniu urodzony jest…

– charakterystyczna zabawa weselna z przyśpiewką. Wodzirej odśpiewuje kolejne miesiące roku i każdy, kto urodził się w danym miesiącu, kolejno wstaje z miejsca i wypija kieliszek wódki/wina. Zabawa ma na celu zapoznanie uczestników danej imprezy.